
| Storlek | 10.1" |
| Antal pixlar | 1280 x 800 |
| Bildförhållande | 16:10 |
| Uppdateringsfrekvens | 60Hz |
| Ljusstyrka (cd/m2) - Maximal Vit Ljusstyrka | 450 |
| Maximal Vit Ljusstyrka | 95% |
| Kontrastförhållande | 1200:1 statisk kontrast / 100 000:1 dynamisk kontrast |
| Betraktningsvinkel | 178/178 |
| Responstid | 6 ms |
| Operating Time | 24/7 |
| Ljud | No |
| Ström och Energi | 100 - 240 V ~ 50/60 Hz |
| Energiförbrukning | 40 W |
| Energiförbrukning i standby-läge | 0.40 W |
| Energiklass | G |
| Blyinnehåll new | Yes |
| Kvicksilver | 0 mg |
| Processor | Amlogic T972 (Cortex-A55, Quad-Core, Up to 2.0 GHz) |
| GPU | N/A |
| RAM | 2GB DDR3 |
| Lagring | N/A |
| USB | N/A |
| TF Kort | N/A |
| HDMI IN | 1 |
| HDMI Version | 2.0 |
| LAN | N/A |
| Multimedia | Video Support H.265, H.264, VP8, MAV, WMV, AVS, H.263, MPEG4 (XVID、H263、SorensonSpark、MJPEG 1080P)and other video formats Audio MP3,WMA,WAV, APE, FLAC, AAC, OGG,M4A,3GPP and other formats Image Support JPG, BMP, PNG and other image formats |
| WLAN/WiFi/BT | Yes |
| Android version | N/A |
| USB Media Spelare | 2 |
| Ytterdimension | 497 x 564.4 x 35 mm |
| Förpackningsdimension | 580 x 665 x 115 mm |
| Vikt | 9.4 kg |
| Vikt - Paket | 10.8 kg |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Storage Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Operating Ambient Humidity | 10% ~ 80% RH |
| Storage Humidity | 10% ~ 90% RH |